F I N G R U S

Fingrus , birey, aile ve grupların özel dönemlerindeki bütçelerini ve yapacaklarını yönetmelerini sağlayıp gelir ve gider dengesini koruyacak akıllı önermeler sunan bir mobil finans asistanıdır.

Fintech ekosisteminin kişisel finans yönetimi alanında farklı bir çözüm sunan Fingrus mobil uygulamasını 15.05.2020 lansman tarihi itibariyle Google Play ve App Store  mağazalarından ücretsiz indirebilirsiniz.

İhtiyacınızı bilir, paranızı korur.

FINGRUS

Fingrus’un hizmet sunduğu hedef müşteri kitlesi kim?

Evlenecek çiftler, hobi sahipleri vb. kişisel planları olan bireyler,
Bebek bekleyen çiftler, taşınacaklar, ev, araba, eğitim vb. yatırımlar düşünen aileler,
Gezi, girişim, kutlama vb. organizasyonlar için biraraya gelen arkadaş grupları olmak üzere bir planına dair yapacakları ve harcamaları için finansal asistanlık hizmeti ihtiyacındaki tüm kullanıcılar potansiyel müşterimizdir.

Örneğin evlenecek bir çifte Fingrus neler sunuyor?

Çiftimiz uygulamada ailelerini kurarak, evlilik için yapacaklarının listesini bulunduğu 110+ maddeli şablondan özel bir takvim planı (ajanda) oluşturabilir.
İmkanlarına ve beklentilerine uygun harcama listesini mevcut şablonlardan seçip düzenleyerek finansal plan (bütçe) kurabilir.
Gelirlerini de girerek asistanın bütçe analizi yorumu çıkarması ardından çiftimiz dilerse asistandan alacakları yardımla giderlerinde tercihlerine göre uyarlamalarla bütçelerini dengeye getirebilir.
Gider tarafında planlarından memnunsalar, bütçe açıkları için kredi asistanı ile esnek ödeme planı edinebilirler.
Planladıkları tutarlara karşılık gerçekleşen gelir ya da giderleri girerek planlarından ne kadar saptıklarını da ayrıca görebilirler.
Fingrus’un yakın zamanda sunacağı ödeme planı özelliği ile bütçe sonrası para akışınızı da yönetmenizi sağlayacağını belirtelim.

Hangi planlar için bütçe ve ajanda yönetebiliyoruz?

Fingrus’un portföyünde şu an 12 plan tipi bulunmakta ancak kullanıcılarına kaliteli veri ve kullanılmaya hazır şablon planlar sunmak adına aşamalı olarak yayına alınacak. Şu an evlilik, bebek, taşınma, tadilat plan tiplerimiz kullanıma açılmış olup 20’e yakın bütçe ve ajanda şablonu sunmaktayız. Hane başta olmak üzere gezi, hobi, kutlama, girişim, konut, araba, eğitim vb. plan tipleri iki ay süresinde devreye alınacaktır.

Fingrus’u diğer bütçe uygulamalarından ayıran nedir?

Fingrus, klasik bir hane muhasebesi uygulaması olmayıp birey, grup ya da ailelerin aklındaki planlarına dair ihtiyaçlardan yola çıkarak bütçe ve ajanda oluşturmalarını sağlar.
Ayrıca gelir ve gider dengesini kurmanız için bütçe analizleri sunup harcama ve kredi asistanıyla bireysel finans yönetimini mümkün kılar.

Sadece sunulan iş ve harcama listeleri mi kullanılabiliyor?

Hayır. Şablon listeler sadece kullanıcılarımızı herhangi bir planına dair yapmaları ve almaları gerekenleri düşünme zahmetinden kurtarmak adına bulunuyor.
Dilerseler şablonları kopyalayıp üzerinde düzenleme yapabilir ya da BANA ÖZEL menüsünden boş iş ve harcama listeleri oluşturarak kendi özel listelerini oluşturabilirler.

Fingrus ile sadece bireysel finans yönetimi mi yapılabiliyor?

Fingrus, aile, arkadaş vb. gruplar oluşturmanıza imkan verir. Bu gruplara davet koduna sahip diğer Fingrus kullanıcıları da dahil olduklarında grup bütçeleri ve ajandaları hazırlayabilirsiniz.

Fingrus uygulaması ücretli mi?

Fingrus, lansmana özel tüm kullanıcıların mevcut özelliklerin tamamını deneyimlemesi için 3 ay boyunca ücretsiz olacak. Sonrasında ise asistan hizmetlerini ücretli sunduğu üyelik modelini devreye alacak.

Benzer Yazılar

Leave a Comment